Posledních 5 závodů:

Starší výsledky: 2024 ¦ 2023 ¦ 2022 ¦ 2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017

Tour de Brdy 75 km

8.6.2024 12:00

Pořadatel: Zdeněk Rubáš
Místo: Strašice
Podmínky: jasno, suchá trasa, mírný vitr, slunečno, 23 stupňů Celsia
Web závodu: http://www.sparta-cycling.cz/
108 závodníků,

Start/cíl Strašice na inline stezce. Trasa dlouhá 75 km bez rozdílu druhu kol - gravel, silnice, MTB.

Výsledky v pdf: Celkové, kategorie



Výsledky


Tour de Brdy - 75 km - kategorie


Celkově M/Ž Kat. # Jménočas Kategorie Klubcíl
1. 1. 1. 4 Maximilian Kerl02:08:41 B/muži Amateur 19 - 39 let AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAVvideo
2. 2. 1. 416 Michal Koller02:08:48 C/muži C1 - 40 - 49 let Integray L27 Cycling Teamvideo
3. 3. 2. 310 Lukáš Vencl02:08:57 B/muži Amateur 19 - 39 let video
4. 4. 3. 146 Filip Samec02:09:03 B/muži Amateur 19 - 39 let LOTUS Team SEvideo
5. 5. 4. 26 Jirí Pospíšil02:09:18 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
6. 6. 5. 6 Richard Habermann02:10:20 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
7. 7. 6. 17 Daniel Mlejnek02:13:33 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
8. 8. 7. 1 Petr Fiala02:14:17 B/muži Amateur 19 - 39 let Integray L27 Cycling Teamvideo
9. 9. 1. 424 Kryštof Lacler02:15:04 F/junioři/ kadeti 15–18 let Kovo Prahavideo
10. 10. 1. 440 Vladimír Ulicný02:15:11 D/muži D1 -50 a více let Integray L27 Cycling Teamvideo
11. 11. 2. 422 Jirí Reeh02:15:13 C/muži C1 - 40 - 49 let Galaxy CykloŠvec Stevensvideo
12. 12. 8. 8 Martin Kohout02:16:20 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
13. 13. 9. 28 Dalibor Johánek02:16:21 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
14. 14. 3. 147 Petr Janovský02:16:31 C/muži C1 - 40 - 49 let ML Tuning CykloTrener Varnsdorfvideo
15. 15. 2. 139 Martin Slaník02:19:11 D/muži D1 -50 a více let Lapierre Plzenvideo
16. 16. 10. 137 Ondřej Knap02:19:14 B/muži Amateur 19 - 39 let KUPKOLO.CZvideo
17. 17. 4. 177 Jirí Belfín02:19:23 C/muži C1 - 40 - 49 let SpectrumBike Racingvideo
18. 18. 11. 441 Jan Šneberger02:19:29 B/muži Amateur 19 - 39 let Cyklotreninkvideo
19. 19. 12. 171 Ondrej Hejda02:20:35 B/muži Amateur 19 - 39 let SBCR Rentalvideo
20. 20. 5. 317 Thomas Cupl02:21:05 C/muži C1 - 40 - 49 let Integray L27 Cycling Teamvideo
21. 21. 6. 35 Miroslav Horváth02:21:06 C/muži C1 - 40 - 49 let AC Sparta Praha cycling akademievideo
22. 22. 13. 143 Petr Steiner02:21:06 B/muži Amateur 19 - 39 let Lenner Motorsvideo
23. 23. 3. 429 Michal Rydval02:21:15 D/muži D1 -50 a více let CK Vinohradské Šlapkyvideo
24. 24. 14. 311 Martin Matuška02:21:19 B/muži Amateur 19 - 39 let 2cofferidersvideo
25. 25. 7. 70 Robert Majer02:21:30 C/muži C1 - 40 - 49 let CK Kramolínvideo
26. 26. 4. 179 Bedrich Prucha02:21:35 D/muži D1 -50 a více let Sport importvideo
27. 27. 5. 435 Tomáš Janda02:22:26 D/muži D1 -50 a více let Cyklo ATOMvideo
28. 28. 8. 165 Jiří Sobotka02:24:10 C/muži C1 - 40 - 49 let Rožmitál pod Tremšínemvideo
29. 29. 15. 307 Filip Rašek02:24:19 B/muži Amateur 19 - 39 let video
30. 30. 16. 402 Luboš Tomíček02:24:20 B/muži Amateur 19 - 39 let Stark cycling teamvideo
31. 31. 17. 34 Petr Hladík02:24:41 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Praha cyclingvideo
32. 32. 18. 312 Vojtech Seidl02:24:41 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Prahavideo
33. 33. 19. 303 Petr Chrz02:26:24 B/muži Amateur 19 - 39 let video
34. 34. 20. 162 Michal Rozehnal02:27:25 B/muži Amateur 19 - 39 let Rexonix Kovo Prahavideo
35. 35. 21. 308 Jan Sykora02:27:26 B/muži Amateur 19 - 39 let video
36. 36. 9. 439 Filip Rejsek02:27:54 C/muži C1 - 40 - 49 let Mx paradisevideo
37. 37. 10. 159 Karel Vlk02:29:11 C/muži C1 - 40 - 49 let PROOFY cycling teamvideo
38. 38. 22. 197 Tomáš Ira02:29:25 B/muži Amateur 19 - 39 let Velosport Valentavideo
39. 39. 6. 60 Jiří Halamka02:29:27 D/muži D1 -50 a více let CK Kramolínvideo
40. 40. 23. 445 Josef Horejší02:30:06 B/muži Amateur 19 - 39 let Jája - Grill Míšov Teamvideo
41. 41. 24. 77 Vladimír Svoboda02:32:04 B/muži Amateur 19 - 39 let CK Kramolínvideo
42. 42. 25. 316 Jakub Švandrlík02:32:45 B/muži Amateur 19 - 39 let AC SPARTA PRAHAvideo
43. 43. 26. 168 Jan David02:32:45 B/muži Amateur 19 - 39 let SBCR Rentalvideo
44. 44. 27. 43 Josef Peroutka02:32:49 B/muži Amateur 19 - 39 let ACC Mirošovvideo
45. 45. 11. 194 Pavel Rudiš02:33:01 C/muži C1 - 40 - 49 let UniCredit Road Cyclingvideo
46. 1. 1. 185 Jana Milec Jirincová02:33:10 E/ženy Z1 - 15 a více let TFDvideo
47. 46. 7. 315 Petr Lacina02:33:19 D/muži D1 -50 a více let CK Kramolínvideo
48. 47. 28. 172 Tomáš Klapa02:33:22 B/muži Amateur 19 - 39 let SBCR Rentalvideo
49. 48. 29. 301 Jan Hájek02:33:48 B/muži Amateur 19 - 39 let video
50. 49. 8. 176 ROBERTO POSSAMAI02:33:49 D/muži D1 -50 a více let SPARTA PRAHAvideo
51. 50. 30. 31 Jan Hezina02:33:50 B/muži Amateur 19 - 39 let AC Sparta Praha cyclingvideo
52. 51. 12. 7 Jirí Baier02:36:04 C/muži C1 - 40 - 49 let AC Sparta Prahavideo
53. 52. 13. 410 Lukáš Mencl02:38:59 C/muži C1 - 40 - 49 let video
54. 53. 9. 411 Lukáš Mařík02:39:30 D/muži D1 -50 a více let Společně na kolo Plzeňvideo
55. 54. 31. 2 Michal Dvorák02:39:49 B/muži Amateur 19 - 39 let Integray L27 Cycling Teamvideo
56. 55. 14. 318 Michal Rada02:40:34 C/muži C1 - 40 - 49 let Plzeňvideo
57. 56. 15. 54 Tomáš Fabian02:40:55 C/muži C1 - 40 - 49 let Berounvideo
58. 57. 32. 313 Michal Wagner02:41:43 B/muži Amateur 19 - 39 let CC Currywurstvideo
59. 58. 33. 47 Martin Hrach02:44:48 B/muži Amateur 19 - 39 let AXON SPORT TEAMvideo
60. 59. 2. 157 Vít Konarík02:45:41 F/junioři/ kadeti 15–18 let Praha 5video
61. 60. 10. 430 Sergei Nedvedev02:45:42 D/muži D1 -50 a více let CK Vinohradské Šlapkyvideo
62. 2. 2. 413 Hana Doležalová02:45:42 E/ženy Z1 - 15 a více let AC Sparta Prahavideo
63. 61. 34. 153 Adam Zemánek02:46:05 B/muži Amateur 19 - 39 let Plzenvideo
64. 62. 11. 167 Josef Sejkora02:49:13 D/muži D1 -50 a více let Rychnov nad Knežnouvideo
65. 63. 12. 52 Pavel Kopác02:50:39 D/muži D1 -50 a více let Axon Sport Teamvideo
66. 64. 35. 45 Michal Kohout02:51:15 B/muži Amateur 19 - 39 let Alarm Absolonvideo
67. 65. 16. 314 Martin Frank02:51:38 C/muži C1 - 40 - 49 let TJ lokomotiva Berounvideo
68. 66. 17. 164 Libor Fair02:54:22 C/muži C1 - 40 - 49 let Roman Kreuziger Cycling Academyvideo
69. 67. 36. 136 Darko Obradovic02:58:14 B/muži Amateur 19 - 39 let Kuchyne Lipavideo
70. 68. 13. 135 Jirí Fiala02:59:02 D/muži D1 -50 a více let KÚC Bikesportvideo
71. 69. 14. 174 Tomáš Lorenz02:59:17 D/muži D1 -50 a více let Sokol Králuv Dvurvideo
72. 70. 37. 404 Lukáš Jankovský03:00:19 B/muži Amateur 19 - 39 let video
73. 71. 15. 144 Libor Mikulášek03:01:03 D/muži D1 -50 a více let lifeRider bikingvideo
74. 72. 3. 431 Jirí Marek03:04:23 F/junioři/ kadeti 15–18 let KC Kutná Horavideo
75. 73. 16. 407 Josef Lebeda03:04:39 D/muži D1 -50 a více let video
76. 74. 18. 59 Martin Kubec03:08:49 C/muži C1 - 40 - 49 let Cekovvideo
77. 75. 19. 76 Michal Mikulášek03:08:57 C/muži C1 - 40 - 49 let CK Kramolínvideo
78. 76. 38. 173 Vojtech Jelinek03:09:12 B/muži Amateur 19 - 39 let SBCR Rentalvideo
79. 77. 17. 195 David Strýcek03:09:20 D/muži D1 -50 a více let Velké Mezirícívideo
80. 78. 39. 152 Robert Zemánek03:10:03 B/muži Amateur 19 - 39 let Plzenvideo
81. 3. 3. 20 Andrea Pavlisová03:10:53 E/ženy Z1 - 15 a více let AC SPARTA PRAHAvideo
82. 79. 20. 433 Rostislav Řezníček03:11:55 C/muži C1 - 40 - 49 let CYKLO PAE06video
83. 80. 18. 184 Radek Švajcr03:15:16 D/muži D1 -50 a více let TAP Triatlon Plzenvideo
84. 81. 21. 175 Karel Belohlávek03:16:25 C/muži C1 - 40 - 49 let Sparta Podluhyvideo
85. 4. 4. 415 Zdeňka Koňaříková03:18:57 E/ženy Z1 - 15 a více let video
86. 82. 19. 412 Igor Jermolazev03:21:22 D/muži D1 -50 a více let CK Vinohradské Šlapkyvideo
87. 83. 20. 427 Ján Nešcák03:22:39 D/muži D1 -50 a více let Cykloservis Malátvideo
88. 84. 40. 305 Luboš Plavec03:23:45 B/muži Amateur 19 - 39 let video
89. 85. 21. 419 Miroslav Šíma03:28:25 D/muži D1 -50 a více let CK Kramolínvideo
90. 86. 41. 151 Jakub Klír03:29:33 B/muži Amateur 19 - 39 let Plzenvideo
91. 87. 22. 409 Michal Šlajer03:30:24 C/muži C1 - 40 - 49 let Kdynevideo
92. 88. 22. 420 Miroslav Švajcr03:30:41 D/muži D1 -50 a více let CK Kramolínvideo
93. 89. 23. 414 Petr Ježek03:34:15 C/muži C1 - 40 - 49 let Nýřanyvideo
94. 90. 24. 44 David Marek03:41:09 C/muži C1 - 40 - 49 let Agro Kolínvideo
95. 91. 23. 56 Petr Valtera03:41:09 D/muži D1 -50 a více let Boží Darvideo
96. 92. 24. 304 Jirí Müller03:53:12 D/muži D1 -50 a více let video
97. 93. 42. 400 Ondřej Brož04:03:28 B/muži Amateur 19 - 39 let video
98. 94. 25. 322 Jirí Šrejma04:08:53 D/muži D1 -50 a více let Cykloservis Malátvideo
99. 95. 43. 403 Ondrej Tancouz04:10:35 B/muži Amateur 19 - 39 let CK Kramolínvideo
100. 96. 44. 199 Lukáš Kuneš04:15:29 B/muži Amateur 19 - 39 let VSK Humanita Prahavideo

Výsledky textově

Tour de Brdy - 08.06.2024
Celkové výsledky
PořadíJménočipeliteRNClubKat.čas
Tour de Brdy - 75 km
1.Kerl Maximilian4elite A2004AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAVB/muži Amateur 19 - 39 let2:08:42
2.Koller Michal416elite A1984Integray L27 Cycling TeamC/muži C1 - 40 - 49 let2:08:49
3.Vencl Lukáš310elite A1990B/muži Amateur 19 - 39 let2:08:58
4.Samec Filip146elite A2005LOTUS Team SEB/muži Amateur 19 - 39 let2:09:04
5.Pospíšil Jirí26elite A2005AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:09:19
6.Habermann Richard6elite A1999AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:10:21
7.Mlejnek Daniel17elite A2004AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:13:34
8.Fiala Petr1elite A1995Integray L27 Cycling TeamB/muži Amateur 19 - 39 let2:14:18
9.Lacler Kryštof4242006Kovo PrahaF/junioři/ kadeti 15–18 let2:15:05
10.Ulicný Vladimír4401974Integray L27 Cycling TeamD/muži D1 -50 a více let2:15:12
11.Reeh Jirí4221980Galaxy CykloŠvec StevensC/muži C1 - 40 - 49 let2:15:14
12.Kohout Martin8elite A1998AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:16:21
13.Johánek Dalibor28elite A2005AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:16:22
14.Janovský Petr1471984ML Tuning CykloTrener VarnsdorfC/muži C1 - 40 - 49 let2:16:32
15.Slaník Martin1391970Lapierre PlzenD/muži D1 -50 a více let2:19:12
16.Knap Ondřej1371995KUPKOLO.CZB/muži Amateur 19 - 39 let2:19:15
17.Belfín Jirí1771975SpectrumBike RacingC/muži C1 - 40 - 49 let2:19:24
18.Šneberger Jan4411985CyklotreninkB/muži Amateur 19 - 39 let2:19:30
19.Hejda Ondrej1711998SBCR RentalB/muži Amateur 19 - 39 let2:20:36
20.Cupl Thomas3171983Integray L27 Cycling TeamC/muži C1 - 40 - 49 let2:21:06
21.Horváth Miroslav351976AC Sparta Praha cycling akademieC/muži C1 - 40 - 49 let2:21:07
22.Steiner Petr1431985Lenner MotorsB/muži Amateur 19 - 39 let2:21:07
23.Rydval Michal4291974CK Vinohradské ŠlapkyD/muži D1 -50 a více let2:21:16
24.Matuška Martin31119922cofferidersB/muži Amateur 19 - 39 let2:21:20
25.Majer Robert701976CK KramolínC/muži C1 - 40 - 49 let2:21:31
26.Prucha Bedrich1791973Sport importD/muži D1 -50 a více let2:21:36
27.Janda Tomáš4351972Cyklo ATOMD/muži D1 -50 a více let2:22:27
28.Sobotka Jiří1651979Rožmitál pod TremšínemC/muži C1 - 40 - 49 let2:24:11
29.Rašek Filip3071991B/muži Amateur 19 - 39 let2:24:20
30.Tomíček Luboš4021986Stark cycling teamB/muži Amateur 19 - 39 let2:24:21
31.Hladík Petr34elite A2005AC Sparta Praha cyclingB/muži Amateur 19 - 39 let2:24:42
32.Seidl Vojtech312elite A2005AC Sparta PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:24:42
33.Chrz Petr3032001B/muži Amateur 19 - 39 let2:26:25
34.Rozehnal Michal1622005Rexonix Kovo PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let2:27:26
35.Sykora Jan3081992B/muži Amateur 19 - 39 let2:27:27
36.Rejsek Filip4391984Mx paradiseC/muži C1 - 40 - 49 let2:27:55
37.Vlk Karel1591980PROOFY cycling teamC/muži C1 - 40 - 49 let2:29:12
38.Ira Tomáš1971997Velosport ValentaB/muži Amateur 19 - 39 let2:29:26
39.Halamka Jiří601964CK KramolínD/muži D1 -50 a více let2:29:28
40.Horejší Josef4451995Jája - Grill Míšov TeamB/muži Amateur 19 - 39 let2:30:07
41.Svoboda Vladimír771987CK KramolínB/muži Amateur 19 - 39 let2:32:05
42.Švandrlík Jakub3162004AC SPARTA PRAHAB/muži Amateur 19 - 39 let2:32:46
43.David Jan1681991SBCR RentalB/muži Amateur 19 - 39 let2:32:46
44.Peroutka Josef431991ACC MirošovB/muži Amateur 19 - 39 let2:32:50
45.Rudiš Pavel1941976UniCredit Road CyclingC/muži C1 - 40 - 49 let2:33:02
46.Milec Jirincová Jana1851986TFDE/ženy Z1 - 15 a více let2:33:11
47.Lacina Petr3151973CK KramolínD/muži D1 -50 a více let2:33:20
48.Klapa Tomáš1721992SBCR RentalB/muži Amateur 19 - 39 let2:33:23
49.Hájek Jan3011985B/muži Amateur 19 - 39 let2:33:49
50.POSSAMAI ROBERTO1761968SPARTA PRAHAD/muži D1 -50 a více let2:33:50
51.Hezina Jan31elite A2005AC Sparta Praha cyclingB/muži Amateur 19 - 39 let2:33:51
52.Baier Jirí71984AC Sparta PrahaC/muži C1 - 40 - 49 let2:36:05
53.Mencl Lukáš4101983C/muži C1 - 40 - 49 let2:39:00
54.Mařík Lukáš4111974Společně na kolo PlzeňD/muži D1 -50 a více let2:39:31
55.Dvorák Michal21992Integray L27 Cycling TeamB/muži Amateur 19 - 39 let2:39:50
56.Rada Michal3181978PlzeňC/muži C1 - 40 - 49 let2:40:35
57.Fabian Tomáš541984BerounC/muži C1 - 40 - 49 let2:40:56
58.Wagner Michal3131991CC CurrywurstB/muži Amateur 19 - 39 let2:41:44
59.Hrach Martin471986AXON SPORT TEAMB/muži Amateur 19 - 39 let2:44:49
60.Konarík Vít1572008Praha 5F/junioři/ kadeti 15–18 let2:45:42
61.Nedvedev Sergei4301966CK Vinohradské ŠlapkyD/muži D1 -50 a více let2:45:43
62.Doležalová Hana4131977AC Sparta PrahaE/ženy Z1 - 15 a více let2:45:43
63.Zemánek Adam1531990PlzenB/muži Amateur 19 - 39 let2:46:06
64.Sejkora Josef1671971Rychnov nad KnežnouD/muži D1 -50 a více let2:49:14
65.Kopác Pavel521967Axon Sport TeamD/muži D1 -50 a více let2:50:40
66.Kohout Michal451996Alarm AbsolonB/muži Amateur 19 - 39 let2:51:16
67.Frank Martin3141979TJ lokomotiva BerounC/muži C1 - 40 - 49 let2:51:39
68.Fair Libor1641975Roman Kreuziger Cycling AcademyC/muži C1 - 40 - 49 let2:54:23
69.Obradovic Darko1361988Kuchyne LipaB/muži Amateur 19 - 39 let2:58:15
70.Fiala Jirí1351972KÚC BikesportD/muži D1 -50 a více let2:59:03
71.Lorenz Tomáš1741964Sokol Králuv DvurD/muži D1 -50 a více let2:59:18
72.Jankovský Lukáš4041991B/muži Amateur 19 - 39 let3:00:20
73.Mikulášek Libor1441974lifeRider bikingD/muži D1 -50 a více let3:01:04
74.Marek Jirí4312007KC Kutná HoraF/junioři/ kadeti 15–18 let3:04:24
75.Lebeda Josef4071972D/muži D1 -50 a více let3:04:40
76.Kubec Martin591975CekovC/muži C1 - 40 - 49 let3:08:50
77.Mikulášek Michal761981CK KramolínC/muži C1 - 40 - 49 let3:08:58
78.Jelinek Vojtech1731997SBCR RentalB/muži Amateur 19 - 39 let3:09:13
79.Strýcek David1951973Velké MezirícíD/muži D1 -50 a více let3:09:21
80.Zemánek Robert1521989PlzenB/muži Amateur 19 - 39 let3:10:04
81.Pavlisová Andrea201977AC SPARTA PRAHAE/ženy Z1 - 15 a více let3:10:54
82.Řezníček Rostislav4331980CYKLO PAE06C/muži C1 - 40 - 49 let3:11:56
83.Švajcr Radek1841972TAP Triatlon PlzenD/muži D1 -50 a více let3:15:17
84.Belohlávek Karel1751981Sparta PodluhyC/muži C1 - 40 - 49 let3:16:26
85.Koňaříková Zdeňka4151972E/ženy Z1 - 15 a více let3:18:58
86.Jermolazev Igor4121962CK Vinohradské ŠlapkyD/muži D1 -50 a více let3:21:23
87.Nešcák Ján4271967Cykloservis MalátD/muži D1 -50 a více let3:22:40
88.Plavec Luboš3051996B/muži Amateur 19 - 39 let3:23:46
89.Šíma Miroslav4191963CK KramolínD/muži D1 -50 a více let3:28:26
90.Klír Jakub1511986PlzenB/muži Amateur 19 - 39 let3:29:34
91.Šlajer Michal4091982KdyneC/muži C1 - 40 - 49 let3:30:25
92.Švajcr Miroslav4201964CK KramolínD/muži D1 -50 a více let3:30:42
93.Ježek Petr4141979NýřanyC/muži C1 - 40 - 49 let3:34:16
94.Marek David441975Agro KolínC/muži C1 - 40 - 49 let3:41:10
95.Valtera Petr561965Boží DarD/muži D1 -50 a více let3:41:10
96.Müller Jirí3041973D/muži D1 -50 a více let3:53:12
97.Brož Ondřej4001992B/muži Amateur 19 - 39 let4:03:28
98.Šrejma Jirí3221948Cykloservis MalátD/muži D1 -50 a více let4:08:53
99.Tancouz Ondrej4031985CK KramolínB/muži Amateur 19 - 39 let4:10:35
100.Kuneš Lukáš1991998VSK Humanita PrahaB/muži Amateur 19 - 39 let4:15:29
DNFChudácek Matyáš822007KraloviceF/junioři/ kadeti 15–18 let0:01:31
DNFHrádek Martin1861976TJ COPR PrešticeC/muži C1 - 40 - 49 let0:01:30
Předžáci 8 - 10 let - 10x cena Motul
1.Vyleta Jan4432014Biketeam Stupnopředžáci0:06:53
2.Rubáš Filip4382015AC Sparta Prahapředžáci0:07:19
3.Feduniec Jakub4052016Strašicepředžáci0:07:08
Žáci mladší 11- 12 let - 15x cena Sting s.r.o.
1.Vyletová Lucie4422012Biketeam Stupnomladší žákyně0:05:30
Number of records: 106
Tištěno: 10.06.2024 15:42:35

Další soubory k závodu:

Celkové, kategorie